Yeni Üyelik
Genel Kurallarımız

Kitappad`de hikayeleri herkesin keşfedebilmesi ve yaratabilmesi için güvenli ve rahat bir ortam oluşturma amacıyla paylaşırız.

Yazmaya başlamadan önce lütfen aşağıdakilere bir göz atın:

  • Kullanıcı adınızı oluştururken açık saçık veya nefret dolu olmadığından emin olun.
  • Topluluktaki diğer Kitappad sevelerin duygularına, özelliklerine ve kişisel bilgilerine saygı duymak önemlidir.
  • İleride pişman olacağınız ya da akranlarınızın, ailenizin veya öğretmenlerinizin görmesini istemediğiniz hiçbir şeyi paylaşmayın.
  • İçerik ve Davranış Kuralları, Hizmet Şartları ve Gizlilik Politikalarımızı okumalısınız ki Kitappad`den zevk almak ve başkalarının da almasına yardım etmek için gerekli bilgilere sahip olmuş olun!

Eğer kurallarımızı ihlal eden bir içeriğe denk gelirseniz bunu rapor ederek bize bildirin.

Ayrıca Telif Hakları hakkında daha fazla bilgi için lütfen Telif Hakkı Sıkça Sorulan Soruları`na bakın. 

 

Yorumlar ve Geri Bildirimler 

Yapıcı yorumlar, saygıyı gözettikleri takdirde hoş karşılanır. Beğenmediğiniz veya katılmadığınız bir içeriğe denk gelebilirsiniz ancak biz çeşitliliği ve kendini ifade etmeyi savunan, güvenli ve yaratıcı bir çevreyi destekleyen bir platformuz.

 

Başkalarına Saygı Duymak 

Kitappad farklı fikir ve görüşlerin olduğu küresel bir topluluktur. Bu nedenle herkesin birbirine saygılı ve kibar olması gerekmektedir. Sabırlı olmak ve başkalarının bakış açılarıyla empati kurmak önemlidir. Yanlış yaptığınızda özür dilemenizi de tavsiye ederiz. Eğer bir sorun tek başınıza veya Sessize Al butonunun yardımı ile çözülemiyorsa lütfen, aşağılayıcı veya uygunsuz herhangi bir davranışı bize rapor edin.

Bir kullanıcıyı riske atabilecek davranışlar ya da ismi, ev adresi, e-posta adresi, telefon numarası veya Kitappad`deki özel mesajları gibi kişiyi tanımlayan bilgileri açığa çıkarmak yasaktır.

 

Derecelendirme ve Etiketler

Kitappad, yazarların kendi hikayelerini İçerik Kurallarına uygun olarak derecelendirmesini ve etiketlendirmesini destekler. Uygun şekilde etiketlenmiş ve derecelendirilmiş bir hikaye, doğru okuyucu kitlesinin hikayenizi keşfetmesine olanak sağlar. Eğer hikayeniz Yetişkin olarak derecelendirilmesi gerekirken derecelendirilmemişse Kitappad, İçerik Kurallarını düzgünce uygulamak adına bu değişimi yapabilir.

 

Telif Hakkı İhlali 

Yazarlarımız, topluluğumuzun okurken zevk alabilmeleri için kendi özgün hikayelerini oluştururken çok fazla zaman ve enerji harcıyorlar. Lütfen, diğer yazarlara saygı duyun ve kendinizin yazmadığı içerikleri paylaşmayın. 

 

Spam 

Kitappad ürün ve servis tanıtma amacıyla kullanılmamalıdır. Kitappad`de Spam`e izin verilmez. Spam, istenmeyen ve aşırı mesaj ya da yorumlar ile kişilerle bağlantı kurmakla (örneğin: başka kullanıcıların hikayelerinde veya mesajlarında hikayenizin tanıtımını yapmak) sınırlı kalmayıp pek çok şeyi kapsar. Ancak, kendi profilinizde basılı romanlarınız için satış linki paylaşabilirsiniz..

 

Oy Ticareti

Kitappad`de oy ticaretine izin verilmez. Oy ticareti ortak kazanç amacıyla karşılıklı oy verme ve oy takas etmeyi kapsar. Oylar okuyucular tarafından hikayenize destek olmak amacıyla verilebilir ve beğeniyi gösterme amaçlı tasarlanmıştır.

 

Taklit Etme 

Kitappad, kendiniz olabileceğiniz bir platformdur bu yüzden lütfen başkası gibi davranarak diğer kullanıcıları kandırmayın.

 

Pozitif Dil

Kullanıcılar, başkalarının özel hakkını ihlal etmediği, zarar vermediği veya kişisel ayrımcılık yapmadığı sürece kendi ilgilendikleri alanı seçebilirler. Neyi kabul etmediğinizi söylemektense gerçekten neyi yapmayı sevdiğinizi söyle.

Kitappad`te herkes birbiri ile rahat bir şekilde etkileşim halinde olmalıdır. Bu yüzden lütfen insanlara, size davranılmasını ve konuşulmasını istediğiniz şekilde davranın ve o şekilde konuşun. Unutmayın ki, o amaçla söylemiş olmasanız bile sözleriniz kırıcı, ayrımcı, nefret içerikli ve hatta davranış kurallarımıza aykırı olabilir. Eğer söyleyebileceğiniz iyi bir şey yoksa sözlerinizi kendinize saklayın. Eğer kendinizi bireysel olarak saldırıya uğramış veya hedef olarak seçilmiş olduğunuzu düşünüyorsanız lütfen bunu bize bildirin.

 

Topluluk Değerleri 

Kitappad, kullanıcılarımızın keyif alabilmesi için yaratıcı ve dünya çapında bir topluluktur. Toplumun değerlerine saygı göstermek önemlidir. Fakat unutmayın ki bu değerleri desteklemeye yardımcı olmak da sizin hakkınız ve sorumluluğunuzdur. Eğer topluluğumuzun üyelerinden birini üzecek bir paylaşım görürseniz lütfen, rapor edin. Kamuya mal olmuş kişiler hakkında fikir beyan etmek kurallarımıza aykırı değildir.

 

Topluluk Davranışları 

Topluluk alanı içindeki tüm etkileşimler Kitappad Davranış Kuralları`na uygun olmalıdır. Eğer bir sorunu kendiniz çözemezseniz veya bir kullanıcının tavrının tehditkâr, taciz veya uygunsuz olduğunu düşünüyorsanız paylaşımı “Rapor Edin”, böylece yöneticilerimiz yardımcı olabilirler.

 

modal aç
modal aç
modal aç