Yeni Üyelik
[ Şiir ] - Kitap Listesi
Hayattan Şiirler
Duygu Seline Kapılmaya Hazır mısın?
query_builder 2 Hafta Önce
  Yazar@ayeozturk
Sende Kalan Sol Yanım
Çok özlüyorum senli bizli günlerimi. En çokta benden gidişini....
query_builder 3 Hafta Önce
  Yazar@denizetutsakk
Benim Tatlı Ölümlerim
Sen belki şiir sevmezsin. Belki hiç aşık olmadın, ya da diz çöküp ağlamadın. Ama ben kendimi bildim bileli her diz çöküp ağlayışımda bir şiir yazdım. İşte bu kitapta 14 yaşımdan bu yana yazdığım ölümlerin pardon şiirlerin kitabı.
query_builder 4 Hafta Önce
  Yazar@dervijha
Kalbimden Gönlüme
Hakikat Oruçoğlu
Kalbimden Gönlüme
Kalbimden GönlümeKalbimden GönlümeKalbimden GönlümeKalbimden GönlümeKalbimden GönlümeKalbimden Gönlüme
query_builder 3 Hafta Önce
  Yazar@hakikat.orucoglu
Ellerın Yangın
Kendi ozgun siirlerimden olusmustur.
query_builder 2 Ay Önce
  Yazar@serapert
Yollar Ve İzler
Gökyüzüne yakın yıldızlara ve aya uzak kalmış , güneşin sıcaklığını içimizde hissedin.
query_builder 3 Ay Önce
  Yazar@sabricangergerr
Zilli Şiir
Şiirlerimi burada paylaşacağım.
query_builder 6 Ay Önce
  Yazar@ihsaneren
Güneş Ve Ay
Emir Şentürk
Güneş Ve Ay
Sevgisini gösteremeyenlerin hikayesi.
query_builder 6 Ay Önce
  Yazar@sorunlupsikolog
Kum Saati
Zaman su misali akar önünde durulamaz...
query_builder 2 Ay Önce
  Yazar@hakanyildiz
Genç Şair Ömer Bayram
Uzun zamandır kaleme aldığım şiirlerimi siz değerleri okurlar için sayfalara döküyorum ..
query_builder 6 Ay Önce
  Yazar@omerxd
Vatan
vatan adlı şiir çalışmam.
query_builder 6 Ay Önce
  Yazar@hakanyildiz
Seyrüsefer
Gökkuşağında açan bir rengim
query_builder 6 Ay Önce
  Yazar@hakanyildiz
İki Dost
Hayat yorgunları
query_builder 6 Ay Önce
  Yazar@hakanyildiz
Sevgi Pınarı
Bir insanı sevmekle başlayacak herşey
query_builder 6 Ay Önce
  Yazar@hakanyildiz
Batı
Açıklanınca değeri kaybolur bazı şeylerin...
query_builder 7 Ay Önce
  Yazar@nesha
Yaşam Sesleri
Yaşamın başında olan bir gencin kaleminden dökülenler
query_builder 7 Ay Önce
  Yazar@sevkininkalemi
Sevdiğim Şiirler Kitabı
Sevdiğim ve bana ait olmayan şiirleri derlediğim antoloji
query_builder 3 Hafta Önce
  Yazar@emrahcelik
Görünmeyen
Görünmeyen bir mutluluk için koşan adımlar...
query_builder 8 Ay Önce
  Yazar@dogay_donmez
Mezar Taşında Kırık Bir Kalem
Ölüm bir son gibi gelir bazen ama yeni bir başlangıçtır. Yeniden doğmak uğruna intihar ettiğim doğrudur. ..
query_builder 8 Ay Önce
  Yazar@mp.mahmutpolat
Lâl Mısralar
"Biz onların sesi olacağız, Haksızlığa maruz kalanların..."
query_builder 9 Ay Önce
  Yazar@bayanmandalin
Anneme Şiirler
Seni sevmek bir emirdi Ben de çok sevdim Annem
query_builder 9 Ay Önce
  Yazar@mp.mahmutpolat
Hiç
Gözlerimde yaş Kalbimde acı var Neden mi? HİÇ....
query_builder 9 Ay Önce
  Yazar@muratbozkurt
Dev Şiir Antolojisi
Dev Şiir Antolojisi Hakkında; Tilki Kitap, Nisan 2012 tarihinde kitaba gönül vermiş bireylerin kişisel giri-şimleri neticesinde kurulmuştur. Kitap ve yazın konusunda birçok proje ve fikir üretmekte, uygulamaktadır. İlkini 2012 yılında yaptığımız şiir yarışmasının, ikincisini an itibariyle bitirmiş bulunmaktayız. Yarışmaya beş bin kadar şiir katılmıştır. Bu şiirler arasından Tilki Kitap Ekibi tarafından dört yüz kadar şiir seçilerek elinizdeki `antoloji` meydana getirilmiştir. Şiirler seçilirken her estetik anlayışından, fikirden ve bakış açısından özgün örnekleri toplamaya gayret ettik. Antolojiye girememiş şiirler içerisinde de mükemmel diyebileceklerimiz vardı. Fakat gerek bir sermayeyi kabul etmemiş bir organizasyon olmamız, gerekse kâr öncelikli kapitalist bir kuruluş olmamamız neticesinde kitabın maliyetini dikkate almamız gerekti. Dolayısıyla kitabın hacmini gönül arzu etmemekle birlikte planladığımızın yarısına çekmek durumunda kaldık. Bu sebeple antolojiye alamadığımız şairlerden affımızı dileriz. Önümüzdeki yıllar içerisinde de şiir yarışması ve benzeri organizasyonlara devam edeceğiz. Bu konuda fikirlere, eleştirilere hem açığız, hem de açız. www.tilkikitap.comadresindeki iletişim formunu kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Yarışmadan muradımız şiiri atlar misali koşturmak değil, şiiri okunur kılmak, yaygın kültürün içerisinde yaşatmaktı. Bu antoloji ile bu dileğe biraz daha yaklaştığımızı düşünüyoruz. Bu antolojide yer alan şairlerin birçoğunu önümüzdeki yıllarda edebiyat ders kitaplarında göreceğiz. Burada onların ilk şiirlerini okumanın ve onları önceden tanımanın ayrıcalığını yaşayacaksınız. Antolojiyi, yarışmaya katılımın hemen ertesinde yayınladığımız için jürinin seçimini ancak ikinci baskıda belirtebileceğiz. Yarışmaya jüri olarak katılan; Cezmi Ersöz, Kader Sevinç, küçük iskender, Mehmet Coşkundeniz, Uğur Arslan ve Yılmaz Erdoğan`a ayrıca teşekkürlerimizi sunarız. Keyifli okumalar. Tilki Kitap Ekibi Adına, Emrah Çelik Yeşilköy, İstanbul, 01 Nisan 2013
query_builder 10 Ay Önce
  Yazar@emrahcelik
Ben İstemedim Ki
Arka Kapak Yazısı: Bak, her yer kırıldı. Şurası da çok kirlenmiş. Lekeler de çıkmıyor. Oysa okşamaya kıyamazlardı. Hata ile mi olmuş? Görmemişler mi? Görmek istememişler mi? O kelimeyi de artık kullanma! "Değerden" bahsetme bana! "Değerli idi!" deme! Görüyorsun sen de, Bütün o "değerli" diyenlerin, "Değeri" nereye düşürdüğünü.
query_builder 10 Ay Önce
  Yazar@feridegerdelmann
Avucumun İçinde Saklıyorum
Arka Kapak Yazısı: "Bilmem kendimi nasıl anlatsam? Biraz neşeli, biraz hüzünlü, biraz da hayallerle ve ümitlerle dolu bir insanım. Her duyguyu yaşamaya çalışıyorum ve her duygu beni "Ben" olarak gösteriyor. Duygu dolu bir insanım ve duygularla insanlığımı, özümü belirtiyorum. Bir gün pencereden bakarken, barışı ne kadar özlediğimi hissettim. "Biraz dağınık ve karışık bir dünyada yaşıyoruz." dedim kendime. "Düşünmemek olur mu seni? Belki sana şiirler yazarım? Belki kitaplar uçar gökyüzünde? Sonra boş bir duvarın önünde durur Ve bir eser yaratırız. Düşünmemek olur mu seni? Şiirlere, gökyüzüne, Duvarlara yazarım belki seni."
query_builder 10 Ay Önce
  Yazar@feridegerdelmann
Can Kırıkları
Arka Kapak Yazısı: Başımı ona doğru çevirdim ve gülümsedim. Tek içimde, kırıklarla yaşamıyordum artık. Bakışlarım da insanlara kırık bakıyordu. Karşı karşıya otururken hiç fark edilmeyen bir insan olmuştum. Yıllar geçmişti ve benimle tanışma isteğini, şimdi açıklıyordu bu insan. Olup bitenleri anlamanın zorluğunu çekmeye başlamıştım. Ve hiç cevap vermeden, elimdeki kitaba sarılarak kaçar gibisine oradan ayrıldım. Artık bu tür insanlar beni boğuyordu. İçimde sakladığım ruhum, daralıyor ve nefes almak için çırpınıyordu. "Hiçbir şeyden korkmadık. Yaktık, yıktık, böldük, parçaladık. Hiçbir şeyden kaçmadık. Güldük, eğlendik, yedik, içtik. Tek korkumuz olan, tek ulaşamadığımız, şu `insanlığa`, bir türlü yakın olamadık."
query_builder 10 Ay Önce
  Yazar@feridegerdelmann
Aynam Düştü Yere
Arka Kapak Yazısı: Bir hatıra defterine yazınca,  `O hatıra defterde benim adım anılacak...` diyecek kadar, güzel idi benim düşüncelerim.  Nerden bilirdim ama, adının bile kirlendiğini?  Nerden bilirdim, yırtılmış bir kağıt parçası gibi,  bir canın da parçalanıp atıldığını?  "Aynam düştü yere.  Kırıldı dağıldı aynam.  Eğildim topladım kırıkları.  Eğildim topladım kırıklarımı."
query_builder 10 Ay Önce
  Yazar@feridegerdelmann
Ah Benim İnce Sızım
Arka Kapak Yazısı: Seni tanımanın mutluluğunu yaşayan, ne çok insan olacağını bilseydin, içinde taşıdığın o acılar hafiflemez miydi?  İnsanlara duyduğun bu kırıklık, bu güvensizlik,  duygularla üflense idi, bakışların değişir miydi acaba?  "Dilimin ucunda bir söz var.  Yüreğimin ta derininde bir acı var.  Sözü bulsam, acımı anlayan olmaz.  Acımı anlatsam, sözü duyan olmaz."
query_builder 10 Ay Önce
  Yazar@feridegerdelmann
Adın İle Savaşıyor İnsanlar
Arka Kapak Yazısı: Ve bir gün, Susmak bilmeyenlerin, sesini duydum. Acı verenlerin yumruğunu, boğazımda hissettim. Beni görmek istemeyenlerin, bakışlarını yine gördüm. Bir de duymak istemeyenler vardı. Onların da sesli kahkahalarını, arkamdan işittim. Sonra da "Öyle olsun..." dedim. "İstediğiniz savaş ise, o da olsun..." dedim. "Eğildim, büküldüm. Parçalandım, dağıldım. Kırıkları sessizce topladım. Sessizce içime her şeyi haykırdım. Herkesi sessizce bir bir içime gömdüm. İşte benim de savaşım... İnsanlarla savaşım, böyle idi. İnsanları içime göme göme, Kocaman bir mezarlık Oluşmuş içimde..."
query_builder 10 Ay Önce
  Yazar@feridegerdelmann
modal aç
modal aç
modal aç